Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://dailyuploads.net/y4oi9tpihe9u
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://www.sendspace.com/file/zgkydn
https://writeablog.net/nephewsky4/kancelaria-upadlosc-konsumencka-1cxj
https://www.openlearning.com/u/maurermclain99/blog/KancelariaUpadoKonsumencka01

Kancelaria Upadłość Konsumencka Co musisz wiedzieć, aby ogłosić upadłość konsumencką?Analizując fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie postaram się rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne – konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Po pierwsze pozostaje uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zadłużeń – klasyczny przykład jednostek, które wzięły sporo deklaracji i kwoty rat przewyższają uzyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu stosownego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: